© 2009 - 2019 by Harmonium Consulting

Harmonium Duo

Hubert Giziewski & Iwo Jedynecki ukończyli Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie.Należą do czołówki najwybitniejszych polskich muzyków swojego pokolenia. W czasie wieloletniej edukacji artystycznej zdobyli szereg najwyższych nagród i wyróżnień na wielu prestiżowych festiwalach i konkursach muzycznych w kraju i za granicą. Do najważniejszych, należą laury festiwali: w Mławie, Chełmie, Stalowej Woli, Castelfidardo (Włochy), Ibla-Ragusa (Włochy). Wielokrotnie  otrzymywali stypendia naukowe Prezesa Rady Ministrów oraz Lions Club International Warszawa – Nike.

Jako soliści i kameraliści występowali w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i centrach artystycznych w Polsce, takich jak: Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego, a także za granicą, m.in.: Suntory Hall (Japonia), Carnegie  Hall (Nowy Jork, USA), Teatro dal Verme (Mediolan). Koncertowali także w Austrii, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Chinach, Korei Południowej, Maroko, Niemczech, USA, we Włoszech oraz na Litwie.

Ich recitale spotykają się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem publiczności, ze względu na bardzo wysokie walory artystyczne; bogaty, różnorodny repertuar oraz znakomite wykonanie. Obaj koncertują na najwyższej klasy włoskich instrumentach.

W czasie ostatnich piętnastu lat duet zrealizował wiele programów artystycznych, koncentrując się wokół dzieł fortepianowych, kameralnych i orkiestrowych XIX i XX wieku.


Jeffrey James, wydawca muzyczny, kompozytor, opisał debiut Harmonium Duo w nowojorskiej Carnegie Hall (w kwietniu 2006) w następujących słowach: "Ktokolwiek uważa, ze akordeon jest instrumentem mało ciekawym lub nie pasującym do muzyki klasycznej, nie słyszał chyba dzisiaj tych Panów będących w swoim żywiole. Wykonania takie jak to dzisiejsze, nie zostawiają w komentarzach wiele więcej miejsca obok samych superlatyw. Nie potrafię wystarczająco oddać słowami ich niebywałego poziomu muzykalności i wręcz nadludzkiej integracji brzmienia, artystycznego zespolenia, więc pozostawiam temat, mając nadzieję usłyszeć ich znowu już wkrótce".

Jurij Szyszkin
& Harmonium DuoSłowiańska dusza od wieków budzi niesłabnące zainteresowanie, począwszy od samego zastanowienia, czy w ogóle istnieje, po próbę jej analizy.

 

Program Słowiańska Dusza to fascynująca muzyczna podróż. To perły literatury orkiestrowej i fortepianowej autorstwa najwybitniejszych rosyjskich kompozytorów ostatnich stuleci.

Utwory te nabierają wyjątkowego wymiaru artystycznego dzięki niezwykłym możliwościom kolorystycznym, brzmieniowym i technicznym, jakie dają muzykom współczesne akordeony koncertowe, co spotyka się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem publiczności w salach koncertowych na całym świecie.

 

Harmonium Duo i Jurij Szyszkin to dwie generacje wybitnych przedstawicieli polskiej i rosyjskiej sztuki akordeonowej, współpracujący ze sobą od kilkunastu lat, to także koncertujący w najbardziej prestiżowych salach świata artyści, którzy zmienili oblicze swojego instrumentu.

Kameralna Harmonia

to nowatorskie połączenie współczesnego akordeonu koncertowego z wiolonczelą, niezwykłymi staropolskimi instrumentami: suką biłgorajską, fidelą płocką
oraz bułgarską gadułką i indyjskim sarangi.

Kasia Kamer i Hubert Giziewski to ambasadorzy polskiej muzyki kameralnej zafascynowani także muzyką z innych stron świata.

To unikalne połączenie, pozwala prezentować artystom prawdziwe skarby światowej kameralistyki


"​Wieczór z muzyką świata"
staropolska muzyka dworska i folkowa oraz narodowe tańce bułgarskie, greckie, włoskie, irlandzkie, na indyjskich i irańskich kończąc.

"Klasyka gatunku"
Chopin, Piazzolla, standardy jazzowe, muzyka filmowa (m.in.: James Bond, Różowa Pantera, Misja) w niebanalnej, wysmakowanej aranżacji.


Oprócz 25 lat muzycznego doświadczenia (w tym szeregu nagród na międzynarodowych konkursach), artystów wyróżnia zamiłowanie do interaktywnego kontaktu z publicznością.
Ich koncerty to nie tylko przekaz muzyczny, ale także szereg arcyciekawych anegdot dotyczących unikalnych instrumentów i literatury muzycznej.